Dobrovolnictví neboli WWOOF


WOOF znamená World Wide Opportunities on Organic Farms neboli „celosvětově příležitosti na ekologických farmách“. Vítáme  pomoc místních i cestovatelů ze všech koutů světa. We welcome helpers from all over the world! If you are ineterested please kontact me by e-mail zelenina@zastran.cz.

Naše farma nabízí zapojit se s námi do vytváření hodnot, které jsou podle nás důležité tedy dobré, kvalitní, zdravé jídlo, soulad s přírodou, porozumění základním dějům v přírodě, v nás a kolem nás.

woof-core-11  p1040918_jablka_core

Přijměte pozvánku zapojit se. Práce je od jara do podzima hodně. Dobré duše, které se rozhoudnou nám pomoci jsou pro nás důležité a jsou nesmírně vítané.

Pro zájemce z Chotěboře či z blízkého okolí nabízíme výměnu práce za zeleninu. Výměna bude probíhat tak, aby oběma stranám vyhovovala. Zveme všechny , kdo máte chuť pobýt venku příjemnou činností . Naše nabídka práce za zeleninu by mohla oslovit především ty, jenž bohužel nemají práci a mají zkrácený rozpočet.  Odměnou Vám bude nejen dobré jídlo ale i porotažené silné tělo!

Pomocníkům z daleka nabízíme za odparacované hodnoty dobré jídlo a ubytování. Ubytování v karavanu v místě (polní podmínky) nebo u nás doma (luxus) v Chotěboři. Pro bližší informace mne prosím kontaktujte nejlépe na mail.

Typy práce

Typy práce odpovídají ročním obdobím. Následující výčet prací je jen heslovitý, jelikož veškeré práce mají několik dílčích činností a některé vyvstávají až při samotném dění práce.

Jaro březen – červen

Příprava políček, vyměřování záhonů, meditační hrabání hrabičkama, sázení semen, zalévání, zastřihavání stromků, pomoc s různými novými projekty – stavba pařníku, obnova rybníčka, obnova pole, rekonstrukce.

Léto  červenec – září

Okopávání a pletí, péče o dospělé rostlinky, sklizeň, příprava políček na další osev, opět výsev semen či sadba sazenic.

Podzim září-říjen

Příprava políček na možný podzimní výsev, sázení česneku, sklizeň brambor, celková sklizeň dospělých plodin, péče o kompost.

Jak se zapojit?

Úplně nejjednodušší bude, když napíšete či zavoláte a domluvíme se, kdy byste rádi přijeli.

Zastráň je dostopná velice pohodlně na kole,  je možné využít autobus 9:38, 12:00, 14:45.  Odvoz zpět bude zajištěn, případně je možné zajistit i odvoz tam. Pohodně se dá dojít na Zastáň i pěšky, pokud nechcete zkusit stop je krásná procházka na Zastráň zámeckým parkem.